Bralna značka in domače branje

Povezana slika

BRALNA ZNAČKA – Priporočilni seznami za Cicibanovo bralno značko

V 1. RAZREDU učenci še ne berejo predpisanih knjig. S starši lahko prebirajo berilo. Jih pa obišče razredna maskota. Vsakega učenca enkrat na leto. Takrat se za en konec tedna, skupaj poigrata, kaj lepega doživita, starši pa nato na kratko opišejo, kako je maskota popestrila družini teh nekaj dni, oziroma so oni popestrili maskoti siceršnje bivanje v šoli.

V 2. RAZREDU učenci enkrat v letu domov odnesejo BRALNI NAHRBTNIK. V njem je nekaj knjig ter revij za otroke in starše. Bralni nahrbtnik ima učenec doma en konec tedna in takrat bolj natančno prebere slikanico, ki je v njem. Nato pa nekaj o tej knjigi napiše in ilustrira.

3. RAZRED

Pravila bralne značke

Preberi: Za bralno značko prebereš vsaj štiri knjige in eno knjigo s pesmicami. Izbereš jih sam, s pomočjo spodnjega seznama. Knjige si lahko izbereš v šolski ali javni knjižnici. Čas za branje imaš do 2. aprila, ko praznujemo mednarodni dan knjig za otroke.

4. RAZRED

5. RAZRED

DOMAČE BRANJE

Seznam knjig si lahko ogledate TUKAJ.

Seznam knjig si lahko ogledate TUKAJ