V petek, 17.6. smo skupaj z gasilci PGD Bohinjska Bela izvedli vajo evakuacije učencev in zaposlenih iz šolske stavbe, kjer je v kuhinji šole izbruhnil požar. Na požar nas je opozorila kuharica Suzana in sprožila požarni alarm. Po varni poti, označeni z znaki za smer evakuacije, smo zapustili šolsko stavbo in se zbrali na zbirnem mestu pred šolo. Gasilcem je uspelo uspešno pogasili ogenj. Vajo smo izvedli, kot smo jo načrtovali skupaj z gasilci. Poskrbeli smo za lastno varnost in za varnost vseh udeležencev. Gasilci so nam  pokazali pravilen postopek ravnanja ob morebitnem požaru. Ogledali smo si tudi gasilsko vozilo. Učenci so ob pomoči in nasvetih gasilcev gasili s peno in vodnim curkom. Ker so naši učenci zelo radovedni, so za gasilce imeli kar nekaj vprašanj. Veliko naših učencev že obiskuje gasilske vaje, zato za gasilski podmladek na Bohinjski Beli ni skrbi. Fotografije si lahko pogledate tukaj